Skip to: Top [1] |

Search the database:

IDEAS Website - Joomla Directory

Aboriginal Aged Care

Aboriginal Aged Care - Riverina Murray

Health

Government Agencies

Accommodation and Housing

Care and Support

Rights and Decision Making

Transport, Travel, Holidays and Leisure

Health

Government Agencies

Accommodation and Housing

Care and Support

Rights and Decision Making

Transport, Travel, Holidays and Leisure

Health

Addiction Services

Community Health Services

Health Support Groups

Mental Health Services

Sexual Assault Services

Abuse Counselling

Life Stages

Early Intervention

Schooling

Education Aids

School Leavers Employment Supports (SLES)

Transition to Work

Employment

Retirement

Housing

Community and Supported Living

Independent Housing

Homelessness and Low Cost Accommodation

Low Cost Food Services

Crisis Intervention Services

Financial Support

Care and Support

Household Tasks

Meals Provision

Personal Care

NDIS Providers

NDIS Accommodation and Tenancy

NDIS Assistance to access and maintain employment

NDIS Assist Personal Activities

NDIS Assistive products for personal care and safety

NDIS Assist-Life Stage Transition

NDIS Assist-Travel/Transport

NDIS Assistance Animals

NDIS Assistance to access and maintain employment

NDIS Assistive equipment for recreation

NDIS Assistive products for household tasks

NDIS Behaviour Support

NDIS Communication and information equipment

NDIS Community Nursing Care

NDIS Custom Prosthetics

NDIS Daily Tasks/Shared Living

NDIS Development-Life Skills

NDIS Early Childhood Supports

NDIS Exercise Physiology and Personal Training

NDIS Group/Centre Activities

NDIS Hearing Equipment

NDIS Hearing Services

NDIS Home Modification

NDIS Household Tasks

NDIS Innovative Community Participation

NDIS Interpret/Translate

NDIS Participate Community

NDIS Personal Activities High

NDIS Personal Mobility Equipment

NDIS Plan Management

NDIS Specialised Supported Employment

NDIS Specialised Disability Accommodation

NDIS Specialised Driver Training

NDIS Specialised Hearing Services

NDIS Specialised Supported Employment

NDIS Support Coordination

NDIS Therapeutic Supports

NDIS Vehicle Modifications

NDIS Vision Equipment

Aids and Equipment

Assistive Technology

Home Modifications

Senior Years - Riverina Murray

Health

Government Agencies

Accommodation and Housing

Care and Support

Rights and Decision Making

Transport, Travel, Holidays and Leisure

Learning and Life Skills

Education

Life Skills

Money and Budgeting

Training and Employment

Rights and Decision Making

Disability Rights

Disability Rights Training

Relationships and Personal Wellbeing

Arts and Performance

Sexuality

NDIS Act - Disability by Type

Intellectual Disability

Autism

Cerebral Palsy

Genetic Conditions

Angelman Syndrome

Coffin-Lowry Syndrome in Males

Cornelia de Lange Syndrome

Cri du Chat Syndrome

Edwards syndrome (Trisomy 18 Full Form)

Epidermolysis Bullosa (severe forms)

YR

Autosomal Recessive Dystrophic Epidermolysis Bullosa

Hallopeau-Siemens Type

Herlitz Junctional Epidermolysis Dystrophica

Lesch-Nyhan Syndrome

Leigh Syndrome

Leukodystrophies

Alexander Disease (infantile and neonatal forms)

Canavan Disease

Krabbe Disease (Globoid Cell Leukodystrophy) – Infantile form

Pelizaeus-Merzbacher Disease (Connatal form)

Lysosomal Storage Disorders

Gaucher Disease Types 2 and 3

Niemann-Pick disease (Types A and C)

Pompe Disease

Sandhoff Disease Infantile Form

Schindler Disease Type 1

Tay-Sachs Disease (infantile form)

Mucopolysaccharidoses

MPS 1-H Hurler Syndrome

MPS III San Fillipo Syndrome

Osteogenesis Imperfecta (Severe Forms)

Patau syndrome

Rett Syndrome

Spinal Muscular Atrophies

Werdnig-Hoffmann Disease (SMA Type 1- Infantile form)

Dubowitz Disease (SMA Type II – Intermediate form)

X-linked Spinal Muscular Atrophy

Spinal Cord Injury or Brain Injuries

Permanent Blindness

Permanent Bilateral Hearing Loss

Deafblindness

Amputation

Transport, Travel, Holidays and Leisure

Accessible Holidays

Accessible Private Transport

Driver Training and Testing

Motor Vehicle Modification

Driver Assessors (Occupational Therapists)

Public Toilets and Facilities

Arts and Performance

Select a record to display more details.

"High Kick" Dance Academy (Woronora Heights)

"Rookwood Rockers" Variety Entertainment Group "Over 50s"

'Enjoy Yourself Day' (EYD) (Cherrybrook)

1.2.3. Sing With Me (Mosman)

1st Book Club (Toukley)

1st Cabarita-Mortlake Scout Group (Concord)

3rd Thursday Book Club (Warrawong)

4Cats Arts Studio (North Sydney)

A 1 Dance Studio (Lalor Park)

A Little Buenos Aries (Marsfield)

A Novel Idea Book Club (Dapto)

Ability Dreaming

Aboriginal Women's Group - Liverpool Women's Resource Centre (Ashcroft)

Academy of Film, theatre and Television (AFTT) (Surry Hills)

Academy Singers (Wentworth Falls)

Acappella Choir - The Night Owls (Avalon)

Acappella Nova (Newcastle)

Access Arts Inc - Qld (Bardon)

Access2Arts (Adelaide)

Accessible Arts NSW (AARTS) (The Rocks)

Accessing Shakespeare's Globe

ACL Disability Services - Gig Buddies Sydney (McMahons Point)

ACLI Italian Christian Workers Association (Associazioni Cristiane Lavoratori Italiani) (Leichhardt)

ACT/Queanbeyan Community Care (Turner)

Activ Foundation (Wembley)

Active & Healthy

Active Eight (Toowong)

Active Participation Program (Orange)

Actors Centre Australia (Leichhardt)

Adamstown Arts (Adamstown)

Adamstown Branch Library (Adamstown)

Addison Road Community Centre (ARC) (Marrickville)

Aerialize - Sydney Aerial Theatre (Canterbury)

AGAPE (Amazing Grace Academy of Performing Excellence) (Camden)

Airds High School (Campbelltown)

Alegria Dance Studio (North Ryde)

Alien Guitar Secrets (Dee Why)

Alliance Francaise de L'Illawarra (Wollongong)

Alumni Bookshop (UOW Used Books) (University of Wollongong)

Amateur Chamber Music Society Inc (Kirribilli)

Amateur Chamber Music Society Inc. (ACMS) (Balgowlah)

Amateur Performers Club (Kirribilli)

Andrew Hewitt - Drumming Lessons (Westmead)

Angamus (New Lambton)

Annalouise Paul (Katoomba)

Annandale Galleries (Annandale)

Annandale Neighbourhood Centre (Annandale)

Annie Alchin - Global Gypsie Studio (Green Valley)

Applause Musical Theatre Academy (Willoughby)

Aqualuna Community Choir (Longueville)

Aquarius Dancers (Blacktown)

Arcadians Theatre Group (Corrimal)

Arena Sports Club (Yagoona)

Argentine Tango Dance Classes (Parramatta)

Arimba Culture Exchange (Belmore)

Armenian Church Youth of Australia (Chatswood)

Art and Dementia Tours (Windsor)

Art Box Workshops (Neutral Bay)

Art Gallery of NSW (AGNSW) (Sydney)

Art Gallery of NSW (Sydney)

Art Gallery of South Australia (AGSA) (Adelaide)

Art Gallery of Western Australia (AGWA) (Perth)

Art Space on The Concourse (Chatswood)

Art Studios Co-operative Ltd (Ettalong)

Art Therapy and Sandplay Therapy (Mullumbimby)

Art Therapy Gold Coast (Burleigh)

Art Umbrella - School of Performing Arts (Caringbah)

Art with Susan (Ashcroft)

Artarmon Galleries (Artarmon)

Artbank Sydney (Waterloo)

Artereal Gallery (Rozelle)

Artfusion Counselling

Articulate project space (Leichhardt)

Artists & Craftsmen of Pittwater Inc (Mona Vale)

Artists Central Community Choir (Wamberal)

Artists@Ashfield (Ashfield)

Arts Access Australia (South Melbourne)

Arts on Prescription (Hammondville)

Arts Theatre Cronulla (Cronulla)

Artsite Gallery (Camperdown)

ArtsLife (Peakhurst)

Artspace Visual Art Centre Ltd (Woolloomooloo)

Ashfield Home Library Service

Ashfield Little Big Band (Ashbury)

Ashfield Musical Society (Haberfield)

Ashfield/Strathfield Writers (Ashfield)

Aspire Academy (Canley Vale)

ATASDA - NSW Branch (Epping)

Auburn Community Choir (Auburn)

Auburn Seniors Dance (Auburn)

Aurora Australis (Concord)

Aurora Australis A Capella Women's Chorus (Hunters Hill)

Auslan Stage Left (Collingwood)

Australia Council for the Arts (Surry Hills)

Australian Army Cadet Band - Sydney (Holsworthy)

Australian Brandenburg Orchestra (Edgecliff)

Australian Centre for Contemporary Art (ACCA) (Southbank)

Australian Centre For The Moving Image (ACMI) (Melbourne)

Australian Chamber Orchestra (ACO) (Sydney)

Australian Chinese Descendants Mutual Association (Canley Vale)

Australian Chinese Happy Choir (Ashfield)

Australian Dance Council - Ausdance NSW (The Rocks)

Australian Decorative and Fine Arts Society (ADFAS) - Camden (Camden)

Australian Decorative and Fine Arts Society Riverina Inc. (Wagga Wagga)

Australian Design Centre (Darlinghurst)

Australian Film, Television & Radio School. AFTRS (Moore Park)

Australian Institute Of Music (Sydney)

Australian International Conservatorium of Music (Rozelle)

Australian Iranian Community Organisation (Harris Park)

Australian Music Centre

Australian Music Examinations Board of New South Wales (Sydney)

Australian Music Therapy Association (AMTA) Inc

Australian Sikh Association Inc (Glenwood)

Australian Society of Authors (ASA) (Ultimo)

Australian Storytelling Guild (NSW) Inc (Sydney)

Australian Theatre for Young People (Walsh Bay)

Australian Turkish Music Ensemble Inc. (ATME) (Auburn)

Australian Writers Centre (Milsons Point)

Australian Writers Guild (Sydney)

Author Academy Writing Group (Grose Vale)

Autumn Harmony Lane Cove (Lane Cove)

Avalon Active Seniors Group Inc. (Avalon)

Avalon Beach Surf Life Saving Club (Avalon Beach)

Avalon Community Library (Avalon)

Avenue D Performance Studio (North Ryde)

Avenue T Dance Centre (Castle Hill)

Awesome Church (Five Dock)

B-BAR-H Square Dance Club (Warnervale)

Baby Bounce & Rhyme Time at Auburn Library Service (Auburn)

Baby Bounce and Storytime (Brunswick Heads)

Babytime - Bateau Bay Library (Bateau Bay)

Babytime - Erina Library (Erina)

Babytime - Gosford Library (Gosford)

Babytime - Kariong Library (Kariong)

Babytime - Kincumber Library (Kincumber)

Babytime - Lake Haven Library (Lake Haven)

Babytime - Toukley Library (Toukley)

Babytime - Tuggerah Library (Tuggerah)

Babytime - Umina Library (Umina Beach)

Ballet + Dance (St Peters)

Ballet Australasia Ltd (Surry Hills)

Ballet without Borders (Paddington)

Ballroom Dancing (Rooty Hill)

Balmain Art School (Balmain)

Balmain Sinfonia (Balmain)

Balmoral Carols By Candlelight (Balmoral)

BAM! Performing Arts Studio Pty Ltd (Minchinbury)

Bangarra Dance Theatre (Walsh Bay)

Bangla Hub Inc (Raby)

Bankstown Academy of Music School (Bankstown)

Bankstown Art Society Inc. (Bankstown)

Bankstown Arts Centre (Bankstown)

Bankstown City Brass Band (Yagoona)

Bankstown City Choir (Georges Hall)

Bankstown Library and Knowledge Centre (Bankstown)

Bankstown Orchid Society Inc. (Bankstown)

Bankstown Polish Club Co-operative Ltd (Bankstown)

Bankstown Scottish Association Inc. (Bankstown)

Bankstown Senior Citizens' Centre (Bankstown)

Bankstown Sports Club (Bankstown)

Bankstown Theatre Company (Bankstown)

Bankstown World Music Choir (Bankstown)

Baptist Care - BCS Willmette Cottage (Kellyville)

Barbara Easton Dance Studios (Edensor Park)

Barbara Easton Dance Studios (Wetherill Park)

Bard On The Beach (Balmoral)

Barham Branch Library (Barham)

Bass Hill Sub-Branch Youth Club Inc. (Bass Hill)

Baulkham Hills Art Society Inc (Baulkham Hills)

Baulkham Hills Shire Dance Festival (Castle Hill)

Beacon Hill Dance Academy (Beacon Hill)

Beats 905 Dance Studio (Ashfield)

Beecroft Scottish Country Dancing Club (Beecroft)

Beecroft Uniting Church (Beecroft)

Beecroft Uniting Church Leisure Learning Centre (Beecroft)

Belconnen Community Service (Belconnen)

Belinda's Art of Dance (Mortlake)

Belly Dance Classes - Zhagareet (Springwood)

Belly-Dancing Fusion (Summer Hill)

Bellydance Ileana (Ashfield)

Bellydance Ileana (Marrickville)

Belmore Basin Jazz Band (Wollongong)

Belvoir Special School (West Wodonga)

Belvoir St Theatre (Surry Hills)

Bengali Association of NSW (Sydney)

Beresfield Branch Library (Beresfield)

Berowra Community Health Centre (Berowra Heights)

Berowra District Mixed Probus Club Inc. (Berowra)

Berowra Musical Society Inc (Berowra)

Berowra RSL Youth Club Band (Berowra Heights)

Berrigan Shire Library Services (Berrigan)

Beyond Church (Cessnock)

Beyond Church Creative Academy (Cessnock)

Bharatiya Vidya Bhavan Australia (Sydney)

Bidgee Blues Club Inc. (Wagga Wagga)

Biennale of Sydney (Sydney)

Big Als Rock n roll

Big Music Studios (Crows Nest)

Bilby Publishing and Consulting Pty Ltd (Kanoona)

Bilgola Plateau Public School (Bilgola Plateau)

Bing Art Studio (Bankstown)

Blackheath Bookworms (Blackheath)

Blackheath Folk (Blackheath)

Blackheath Philosophy Forum (Blackheath)

Blackheath Rhododendron Festival (Blackheath)

Blackheath Rhododendron Festival Art Show (Blackheath)

Blackout Theatre Company (Blacktown)

Blacktown City Band (Lalor Park)

Blacktown City Libraries - Max Webber Branch (Blacktown)

Blacktown City Libraries - Our Library @ The Mt Druitt Hub (Mt Druitt)

Blacktown City Libraries - Riverstone Branch and the Digital Hub (Riverstone)

Blacktown Older Women's Network (OWN) (Rooty Hill)

Blacktown Pei Ji Chinese Language School (Blacktown)

Blacktown Police and Community Youth Club (Blacktown)

Blacktown Seniors Choir - Simply Voices (Blacktown)

Blacktown Youth Services Association (Blacktown)

Blossom Drama School (Dee Why)

Blue Fringe Arts (Springwood)

Blue Labyrinth World Dancers (Glenbrook)

Blue Mountains Artfest (Wentworth Falls)

Blue Mountains Artists Network (BMAN)

Blue Mountains City Band (Katoomba)

Blue Mountains Concert Band (Glenbrook)

Blue Mountains Concert Society Inc (Springwood)

Blue Mountains Cultural Centre (Katoomba)

Blue Mountains Drama (Lawson)

Blue Mountains Grammar Music Department (Wentworth Falls)

Blue Mountains Library Babytime (Katoomba)

Blue Mountains Library Babytime (Springwood)

Blue Mountains Library Blackheath Branch (Blackheath)

Blue Mountains Library Blaxland Branch (Blaxland)

Blue Mountains Library Katoomba Branch (Katoomba)

Blue Mountains Library Lawson Branch (Lawson)

Blue Mountains Library Springwood Branch (Springwood)

Blue Mountains Library Storytime (Blackheath)

Blue Mountains Library Storytime (Blaxland)

Blue Mountains Library Storytime (Katoomba)

Blue Mountains Library Storytime (Lawson)

Blue Mountains Library Storytime (Springwood)

Blue Mountains Library Wentworth Falls Branch (Wentworth Falls)

Blue Mountains Music Festival, Folk, Roots and Blues (Katoomba)

Blue Mountains Musical Society Inc. (Springwood)

Blue Mountains Orchestra Inc. (Springwood)

Blue Mountains Pipe Band (BMPB) Inc (Warrimoo)

Blue Mountains Playback Theatre (Katoomba)

Blue Mountains Radio Players (Katoomba)

Blue Mountains Scottish Country Dancers Inc (Blackheath)

Blue Mountains Writers (FAW) NSW Inc (Springwood)

Blue Mountains Youth Choir (BMYC) (Springwood)

Blue Suede Shoes (Plumpton)

BlueMountainsAustralia.com

BlueScope Youth Orchestra (Keiraville)

Body Beat Dance Studio (West Ryde)

Body Raqs - Oriental Dance Studio (Schofields)

Bolinda Publishing P/l (Tullamarine)

Bollard School of Dance (Condell Park)

Bonnyrigg Sports Club (Bonnyrigg)

Book Club/ Reading Group (Umina Beach)

Book Lovers' Club, Warringah Inc (Narrabeen)

Bookblasts Bookclub - Erina Library (Erina)

BookChat (Liverpool)

BookChat : Afternoon (Liverpool)

Bookshare Australia

Boomalli Aboriginal Arts Gallery (Leichhardt)

Booranga Writers' Centre (Charles Sturt University)

Boots and Buckles Country Line Dancers (Wagga Wagga)

Bootscooters International Linedancing (Carlingford)

Bop Till You Drop (West Pennant Hills)

Born to Dance (Belmore)

Bossy Boots Dancin' fun (Glenwood)

Bossy Boots Dancin' Fun (Kellyville)

Brackets and Jam Central Coast Inc. (Kincumber)

Bradfield Senior College (St Leonards)

Braemar Gallery (Springwood)

Brand X (Sydney)

Brett Whiteley Studio (Surry Hills)

Bridget Kennedy Project Space (North Sydney)

Bright Kids Corner Art Class - Campsie (Campsie)

Bright Kids Corner Art School (Cabramatta)

Bright Kids' Corner Art School (Wattle Grove)

Bring It On Sports (Marrickville)

British Council - Australia

Brook Community Theatre Group Inc. (Lawson)

Brooke Henderson Dance Studios (Dee Why)

Brooklyn Community Theatre (Brooklyn)

Brookvale Dance Centre (Brookvale)

Bubs N' Books (Hornsby)

Burwood Library & Community Hub (Burwood)

Bus Stop Films (Surry Hills)

Bush Music Club Inc (Marrickville)

Busy Bees Music (Bossley Park)

Byron Youth Service Inc (Byron Bay)

C.R.E.A.T.E. - North Shore (St Leonards)

Cabaret Arabia Belly Dance School (Croydon)

CACK DRAMA! - Creative!, Awesome!, Confident! Kids! (Gymea Bay)

CAE Book Groups (Melbourne)

Caecilien Choir Croydon (Croydon)

Calabria Bowling Sports and Social Club Ltd - Manly Vale (Manly Vale)

Camden Community Band Inc. (Camden)

Camden Library (Camden)

Camden Narellan Physie & Dance (Narellan)

Camden RSL Club Ltd (Camden)

Camden United Physie & Dance (Narellan)

Camden Writers Incorporated (Narellan)

Cameo Theatre Company (Kingsgrove)

Campbell MacLeod (Winston Hills)

Campbelltown Arts Centre (Campbelltown)

Campbelltown Catholic Club (Campbelltown)

Campbelltown City and Pensioners Welfare Club Inc (Campbelltown)

Campbelltown City Council Library Service - Eagle Vale Library and Internet Centre (Eagle Vale)

Campbelltown City Council Library Service - Glenquarie Branch (Macquarie Fields)

Campbelltown City Council Library Service - Greg Percival Library Ingleburn (Ingleburn)

Campbelltown City Council Library Service - HJ Daley Library (Campbelltown)

Campbelltown Macarthur Scottish Pipes and Drums Assoc. Inc. trading as Ingleburn RSL Pipes and Drums (Ingleburn)

Campbelltown Patchwork and Quilters Guild Inc (Campbelltown)

Campbelltown Performing Arts High School (Campbelltown)

Campbelltown Theatre Group (Campbelltown)

Campbelltown Writers' Retreat, Wedderburn (Wedderburn)

Campbelltown-Camden District Band Inc (Ambarvale)

Canada Bay Community Choir (Drummoyne)

Canberra Dance Theatre (Canberra City)

Canberra Police Community Youth Club Inc (Wanniassa)

Canley Heights RSL Sporting Club Ltd (Wakeley)

Canley Heights RSL Youth Club Ballroom Dancing (Canley Heights)

Canley Heights RSL Youth Club Jazz ballet (Canley Heights)

Canterbury Theatre Guild Inc (Campsie)

Canterbury-Hurlstone Park RSL Toastmasters Club (Hurlstone Park)

Cantilena Singers (Wagga Wagga)

Capital Performance Studios (Hornsby)

Caringbah Scottish Country Dancers (Caringbah)

Carlson Chorale Chamber Choir (Thornleigh)

Carnes Hill Library - Storytime (Carnes Hill)

Carnes Hill Library - Storytime (Carnes Hill)

Carol Murray Productions (Mt Druitt)

Carols by Candlelight (Wahroonga)

Carpenter & Co Square Dance Club (Tuggerah)

Carrathool Shire Library (Hillston)

CarriageWorks (Eveleigh)

Castle Cove Library (Castle Cove)

Castle Hill Art Society Inc. (Castle Hill)

Castle Hill Bowling Club Ltd (Castle Hill)

Castle Hill Festival of Performing Arts (Castle Hill)

Castle Hill Players Inc. (Castle Hill)

Castle Hill RSL Club Ltd (Castle Hill)

Castle Hill RSL Pipe Band (Epping)

Castlefield Kindergarten (Bondi)

Casula Library - Night Time Storytime (Casula)

Casula Library - Rhyme Time (Casula)

Casula Library - Storytime (Casula)

Casula Library – Big Screen Gaming (Casula)

Casula Library – Free Kids Films on Big Screen (Casula)

Casula Powerhouse - Learn Life Drawing (Casula)

Casula Powerhouse - Sequin Art (Casula)

Casula Powerhouse Arts Centre (Casula)

Catholic Care Disability Futures & Aged Care (Pennant Hills)

CatholicCare Disability Futures - Tarooki Art Space (Brookvale)

Cauldron Arts Co-op Ltd (Riverwood)

Centenary Uniting Community Centre (Parramatta)

Central Coast Art Society (East Gosford)

Central Coast Bush Dance and Music Association Inc. (East Gosford)

Central Coast Chorale Inc (West Gosford)

Central Coast Concert Band Inc. (Gosford)

Central Coast Conservatorium Inc. (Gosford)

Central Coast Country Music Association Incorporated (Toukley)

Central Coast Leagues Club JazzLeague (Gosford)

Central Coast Philharmonia Incorporated (West Gosford)

Central Coast Poets Inc. (Wyoming)

Central Coast Watercolour Society Inc (The Entrance)

Central Coast Youth Orchestra (Gosford)

Central Murray Regional Library (Deniliquin)

Centre Stage Academy (Waverton)

Ceroc & Modern Jive Dance Company (Gymea)

Ceroc & Modern Jive Dancing Company - Rosehill Bowling Club (Rosehill)

Ceroc & Modern Jive Dancing Company- Wentworthville Leagues (Wentworthville)

Ceroc and Modern Jive Dance Company (Willoughby)

Cessnock City Library (Cessnock)

Cessnock City RSL Band Pipes and Drums (Cessnock)

Cessnock Pensioners Senior Citizens Association Inc. (Cessnock)

Cessnock Performing Arts Centre (Cessnock)

Cessnock Quilters & Embroiderers Inc. (Bellbird)

Cessnock Regional Art Gallery Inc (Cessnock)

Challis Singers (Turramurra)

Charles Sturt University Art Collection (Wagga Wagga)

Chatswood RSL Club Ltd (Chatswood)

Chester Hill - Carramar R.S.L. Youth Club (Chester Hill)

Chester Hill Neighbourhood Centre Activities (Chester Hill)

Chester Hill RSL Club (Chester Hill)

Chester Hill Writers' Club (Chester Hill)

Children's Art Classes (Eastwood)

Children's Book Council of Australia NSW Branch Inc (Lilyfield)

Children's Music Academy (Baulkham Hills)

Chinese Bilingual Storytime - Ryde Library Services (Eastwood)

Chinese Catholic Community Inc (Northmead)

Chinese Dance School of Sydney (Panania)

Chinese Elderly Welfare Association Inc. (CEWA) (Burwood)

Choose Art (South Melbourne)

Chorale Francaise de Wagga Wagga (Wagga Wagga)

Chorella Choir Inc (Richmond)

Christine Beasley Singing Teacher (Epping)

Christine's Happy Tapping (North Narrabeen)

Circular Keys Chorus (Baulkham Hills)

Circus Monoxide (Fairy Meadow)

Circus Unique (Rozelle)

City Branch Library (Newcastle)

City of Blacktown Pipe Band (Blacktown)

City of Parramatta Eisteddfod Society Inc (Greystanes)

City of Parramatta Library (Parramatta)

City of Parramatta Library Book Clubs (Parramatta)

City of Ryde Eisteddfod Inc (Ryde)

City of Wollongong Brass Band & City of Wollongong Wind Band (Wollongong)

City Of Wollongong Eisteddfod Inc. (Wollongong)

City Recital Hall (Sydney)

CK Dance Centre (Condell Park)

Clan MacLeod Pipe Band (North Sydney)

Claudia's Centrestage Star Academy (Bonnyrigg)

Clouston and Hall Booksellers Pty Ltd (Fyshwick)

Club Ashfield (Ashfield)

Club Condell Park (Bankstown)

Club Marconi of Bossley Park Social Recreation & Sporting Centre Limited (Bossley Park)

COA Sydney Incorporated (Woollahra)

Coast Community Connections Ltd - Peninsula Community Centre (Woy Woy)

Coastal a Cappella (Gosford)

Coffee Book Club (Toukley)

Coffs Harbour City Library (Coffs Harbour)

Commotion School of Performing Arts (Smeaton Grange)

Communities@Work (Greenway)

Community & Cultural Connections Inc. (Marrickville)

Community First Step (CFS) (Fairfield)

Community Links Wellbeing (Tahmoor)

Community Stroke Team (New Lambton)

Community Support & Outreach Services Central Coast (Narara)

Community Therapy (Ryde)

Con Brio School of Music - Castle Hill (Castle Hill)

Con Brio School of Music - Chatswood (Chatswood)

Concord Library (Concord)

Concord Senior Citizens Club Inc. (Concord)

Condell Park Music Playtime (Condell Park)

Conservatorium High School (Sydney)

Constitution Hill Library (Constitution Hill)

Contact Sheet (St Leonards)

Coolaburoo Neighbourhood Centre Inc (Padstow)

Coolangatta Senior Citizens Centre Inc (Coolangatta)

Cootamundra Library (Cootamundra)

Corowa Library (Corowa)

Cosmo Club (Wollongong)

Country Fun Line Dancing (Mayfield)

CPL - Choice, Passion, Life (Brisbane)

Craft NSW (Miller's Point)

cre8tiv gallery & studios (St Leonards)

Create NSW (Sydney)

Creating Wellbeing Workshops (North Sydney)

Creative Ageing Art Group (Coleambally)

Creative Ageing Art Group - Murrumbidgee Arts Kinship Enterprise (MAKE (Darlington Point)

Creative Dance Academy (Stanhope Gardens)

Creative Kids (Ashcroft)

Creative Kids program NSW

Creative Programs, Belconnen Arts Centre (Belconnen)

Creative Space (North Curl Curl)

Creative Youth Initiatives (CYI) - Mission Australia (Surry Hills)

Critical Path (Rushcutters Bay)

Crossroads - Lismore (Lismore)

Crossroads Christian Fellowship for the Disabled (Mayfield)

Crossroads Christian Fellowship with Disabled Persons NSW Inc - Wollongong Branch (Wollongong)

Cultural Performing Arts Network (CPAN) (Parramatta)

Culture Bank (Port Kembla)

Cumberland Artists Network (Auburn)

Dance 4 Fun! (Padstow)

Dance @ Nikki Webster (Leichhardt)

Dance B.A.N. (Belrose)

Dance Ballroom Dee Why (Dee Why)

Dance Chance Incorporated (Naremburn)

Dance for Life! (Blackheath)

Dance Health Alliance (Forestville)

Dance Inc (Gladesville)

Dance Like A Diva (Blackheath)

Dance Magic Academy (Ambarvale)

Dance Max (Wahroonga)

Dance North Academy (Narraweena)

Dance to the Nines (Chatswood)

Dance Zone Productions (Chatswood)

DanceNRG (Prestons)

DanceXS (Wetherill Park)

Dancing and Tai Chi with U3A (Newcastle)

Dancing Hearts Studio Inc. (Canterbury)

Dancing with Maree (Kellyville)

Dancing with Maree (Normanhurst)

Dapto Library Tuesday Book Club (Dapto)

Dapto Monday Night Book Club (Dapto)

Darling Harbour (Sydney)

Darlinghurst Theatre Company (Darlinghurst)

Darug Tribal Aboriginal Corporation (Seven Hills)

Davin Griffiths-Jones School of Performing Arts (North Ryde)

Day to Day Living (Tuggeranong)

De Hall Dance Studio (Camden)

De Quincey Co. (Sydney University)

Dean Park Community Development Project (Dean Park)

Decadance Dance Studio (Wetherill Park)

Dee Why School for Seniors (Dee Why)

Deerubbin Island Film Society (Dangar Island)

Delmar Gallery (Ashfield)

Denise Utz School of Dance (Carlingford)

Description Victoria (Melbourne)

Desert Flame School of Bellydance (Toukley)

Devonfield Created Opportunities (Devonport)

Dies Irae

Digi Ed Pty Ltd (Bella Vista)

DirtyFeet - Right Foot Program for Dance Artists with / without Disability (Sydney)

Dong Tam Association (Fairfield)

Dorothy Cowie School of Dance (Croydon)

Dougherty Community Centre (Chatswood)

Dougherty Saturday Afternoon Music Group (Chatswood)

Down Syndrome SA, a division of Orana (RIDLEYTON)

Down Syndrome Tasmania (Devonport)

Drama Workshops for Youth with Disabilities (Mosman)

Drum 4 Fun - Beginners African Drumming Tuition (Dural)

Drummoyne Art Society (Drummoyne)

Drummoyne Community Centre (Drummoyne)

Dulwich High School of Visual Arts and Design (DHSVAD) (Dulwich Hill)

Dundas Valley Branch Library (Dundas Valley)

Dural Art Studio and Supplies / Kreative Kids Art (Dural)

Dural Musical Society (Dural)

Dural Squash & Fitness (Dural)

Dutch Australian Choir Promusica (Woonona)

Dutch Australian Society Neerlandia Club Ltd (Frenchs Forest)

Dynamic Rhythms Music Centre (Narellan)

e.motion21 (Kew)

Earlwood International Recreational Folk Dance Group (Earlwood)

Earlwood Senior Citizen's Dance Group (Earlwood)

Earthbeats Children's Music (Marrickville)

Earthbeats Childrens Music (Summer Hill)

Eastern Riverina Arts (Wagga Wagga)

Eastwood Hills Fellowship of Australian Writers (North Rocks)

Eastwood Library (Eastwood)

Eastwood Uniting Church Musical Society Inc (Eastwood)

EasyREADS: A Book Discussion Group for the CALD Community (Liverpool)

Ebenezer Thursday Craft Group (Ebenezer)

Ecole Ballet and Dance Theatre (Lindfield)

Ecopella (Blackheath)

ED5INTERNATIONAL (North Strathfield)

Elanora Music School & Blossom Musical Instruments (Ingleside)

Elanora Players Inc (Elanora Heights)

Elevation School of Performing Arts (Glenhaven)

Elsley Ensembles

Elysian School of Yoga Dance and Art (Bankstown)

Emerge Festival Willoughby (Chatswood)

Emerton Youth Recreation Centre (Emerton)

Endeavour Harmony Chorus (Jannali)

Engadine Dance Academy (Engadine)

Engadine Musical Society Inc (Sutherland)

Enmore Theatre (Newtown)

Ensemble Theatre (Kirribilli)

Epping & District Scottish Society Inc (Epping)

Epping Branch Library (Epping)

Eramboo: Artist Environment (Terrey Hills)

Erina Library Book Club (Erina)

Ermington Branch Library (Ermington)

Erth - Visual and Physical Inc. (Marrickville)

ERYC'S - Youth Centre (Doonside)

Ettalong 50+ Leisure and Learning Centre (Ettalong)

Evergreen Music (Brookvale)

Evergreen Singers (Moorebank)

Everyone Can Dance (Harrington Park)

Exclusive Dance (Glendenning)

Expressions Australia (New Town)

Fairfield & District Gemstone Club Inc. (Prairiewood)

Fairfield City Art Society (Bossley Park)

Fairfield City Multicultural Choir (Fairfield)

Fairfield School of Music (Fairfield)

Fairfield/Cabramatta Police & Community Youth Club (PCYC) (Cabramatta)

Fairlight Folk (Fairlight)

Falls Gallery (Wentworth Falls)

Family Cinema & Variety Show (Auburn)

Family Planning NSW Shop (Ashfield)

FAMS Theatre Company Inc (Belrose)

FBi 94.5 FM (Alexandria)

Fellowship of Australian Writers - Eastwood and The Hills (Pennant Hills)

Fellowship of Australian Writers - Lake Macquarie Branch (Toronto)

Fellowship of Australian Writers - Moocooboola Branch (Gladesville)

Fellowship of Australian Writers Macarthur (Campbelltown)

Fellowship of Australian Writers NSW Inc - Forest Regional (Forestville)

Fellowship of Australian Writers NSW Inc - Parramatta Branch (Parramatta)

Fellowship Of Australian Writers NSW Inc.

Fifth Avenue Dance Festival (Castle Hill)

FIL - OZ Liverpool and District Inc. (Liverpool)

Finding Your Voice - Karaoke Club (Avalon)

Fine Music FM 102.5 (St Leonards)

First Draft Gallery (Woolloomooloo)

Fishers Ghost Youth Orchestra Inc (Narellan)

Five Dock Library (Five Dock)

Five in Harmony (Bankstown)

Flamenco Dance & Guitar Classes (Brookvale)

Folk Federation of New South Wales Inc. (Sydney)

Footloose Rockers - Learn 1950s Rock n Roll or Rockabilly and 1940s Swing and Lindy Hop (Wollongong)

Footprint Books (Warriewood)

Forum 6 Cinemas (Wagga Wagga)

Fran Mathey Description Services

Friends of Campbelltown Arts Centre Inc (Campbelltown)

Friends of the National Art School (Darlinghurst)

Friends of the Parramatta Riverside Theatre (Parramatta)

Front Up (Seven Hills)

Funnyworks Oz (Gowrie)

Fusion Boutique (Katoomba)

Fusion Movement Studio (Blaxland)

Future Generation Dance Academy (Glenwood)

G.Y. Dance (Prestons)

Gadigal Information Service Aboriginal Corporation (Redfern)

Gaffa Gallery (Sydney)

Gallery Blackheath (Blackheath)

Gallery Lane Cove and Creative Studios (Lane Cove)

Gallery On Track (Goulburn)

Georges Hall Community Centre (Georges Hall)

German Male Choir, Sans Souci (Berkeley)

GGY School of Dance & Castanuelas (Fairfield)

Ghawazi Caravan (Hazelbrook)

Gilbert & Sullivan Opera Sydney (North Sydney)

Gladesville Library (Gladesville)

Gladesville RSL & Community Club Ltd (Gladesville)

Gladesville RSL Youth Club (Gladesville)

Glass Artists' Gallery (Glebe)

Glebe Art Show (Forest Lodge)

Glenalvon House (Campbelltown)

Glenbrook Ballet Theatre (Blaxland)

Glenbrook Players (Glenbrook)

GLM Dance Studio (Hornsby)

Golden Kangaroos Hornsby Concert Band Inc. (Beecroft)

Gondwana Choirs (Woolloomooloo)

Gordon Uniting Church (Gordon)

Gosford Guppies Playgroup (with Music Appreciation) (Gosford)

Gosford Library Bookclub (Gosford)

Gosford Musical Society (North Gosford)

Gosford Regional Gallery and Arts Centre (Incorporating Gosford/Edogawa Commemorative Garden) (East Gosford)

Gosford Royal Scottish Country Dancers (Wyoming)

Goulburn & District Art Society (Goulburn)

Goulburn Eisteddfod Society Inc. (Goulburn)

Goulburn Film Group (Goulburn)

Goulburn Regional Conservatorium (Goulburn)

Goulburn Soldiers Club Pipes & Drums (Goulburn)

goulburn.art Regional Gallery (Goulburn)

Govindas Restaurant and Cinema (Darlinghurst)

Granville Community Ballroom Dancing Group for Adults, Children and Youth (Granville)

Greek Community Club (Lakemba)

Greek Older Women's Network (Bankstown)

Greek Orthodox Parish of Saint Nicholas (Marrickville)

Green Valley Library - Storytime (Green Valley)

Green Valley Library – Free Kids Films on Big Screen (Green Valley)

Greenacre Area Community Centre (Greenacre)

Greenacre Citizens' Centre (Greenacre)

Greenacre Senior Entertainers (Greenacre)

Greystanes Branch Library (Greystanes)

Griffin Theatre Company (Kings Cross)

Ground Floor Gallery (Balmain)

Guildford Youth Services (Guildford)

Guys and Dolls Square Dance Club - Corrimal and Woonona (Woonona)

GWS Academy of Classical Ballet & Musical Theatre and Kreative Kats Ecole de Danse (Richmond)

GymbaRoo - Sydney West (Moorebank)

Gymbaroo Glebe (Glebe)

Gymbaroo Redfern (Redfern)

Gymbaroo Sydney West (Penrith)

Hamilton Branch Library (Hamilton)

Hands Heart and Feet (Katoomba)

Hands Heart and Feet (Springwood)

Happy Tappers - Dance for Special Needs (East Gosford)

Harrington Park Kids Club (Smeaton Grange)

Harrington Street Gallery (Chippendale)

Hawkesbury Artists and Artisans Trail (Kurrajong Heights)

Hawkesbury Home Library Service (Windsor)

Hawkesbury Jazz Club (Richmond)

Hawkesbury Library Service - Bookclubs (Windsor)

Hawkesbury Library Service - Central Library (Windsor)

Hawkesbury Library Service - Desktop magnifier (or CCTV) (Windsor)

Hawkesbury Library Service - Rhymetime (Windsor)

Hawkesbury Library Service - Richmond Branch (Richmond)

Hawkesbury Library Service - Storytime (Windsor)

Hawkesbury Nepean Valley Pipe Band (Rouse Hill)

Hawkesbury Regional Gallery (Windsor)

Hawkesbury River Writers (Berowra)

Hawkesbury Song Company Inc (Richmond)

Hayden Orpheum Picture Palace (Cremorne)

Hazelbrook Bowling and Sporting Club (Co-operative) Ltd (Hazelbrook)

Hazelhurst Regional Gallery & Arts Centre (Gymea)

Health and Arts Research Centre, Inc

Healthy Lifestyle (Mona Vale)

Healthy Living NT (Tiwi)

Hear For You (Macquarie University)

HeartBeat Drumming (HBD) (Ottoway)

Heffalump Dezign Art School (Campbelltown)

Helen O'Grady Children's Drama Academy (Eastwood)

Helen O'Grady Drama Academy (Harrington Park)

Helen O'Grady Drama Academy - Northern Beaches (Narrabeen)

Helen O'Grady Drama Academy Hornsby & Districts (West Pennant Hills)

Helen O'Grady Drama Academy- Homebush (Homebush)

Helen O'Grady Drama Academy- Sydney South West (Smeaton Grange)

Helen O’Grady Drama Academy (Haberfield)

Hellenic Historical and Cultural Centre of NSW (Lakemba)

Henty Library and Henty Customer Service Office of Greater Hume Shire (Henty)

Hillbillies Square Dancing (Beecroft)

Hills Chinese Women's Association Inc. (Castle Hill)

Hills District Pipe Band (Castle Hill)

Hills Music Academy Inc. (Baulkham Hills)

Hills Musical Theatre Company Inc (Baulkham Hills)

Holmes School of Music (Quakers Hill)

Holroyd Musical And Dramatic Society Inc. (Merrylands)

Holroyd Uniting Church (Guildford)

Horizon Theatre Company Ltd (Wiley Park)

Hornsby Art Society Inc (Hornsby)

Hornsby Circle Dancing Group (Wahroonga)

Hornsby Gang Show (Hornsby)

Hornsby Ku-Ring-Gai Community College (Hornsby)

Hornsby Ku-ring-gai Folk Club (Hornsby)

Hornsby Ku-ring-gai Police Community Youth Club (Waitara)

Hornsby Ku-ring-gai Women's Shed (Waitara)

Hornsby Musical Society (Asquith)

Hornsby RSL Club Adult Dance Club Inc. (Hornsby)

Hornsby RSL Pipe Band (Hornsby)

Hornsby Shire Festival of the Arts (Hornsby)

Hornsby Shire Libraries' Author Talks (Hornsby)

Hornsby Shire Libraries' Book Clubs (Hornsby)

Hornsby Shire Library & Information Service-Berowra Branch Library (Berowra)

Hornsby Shire Library & Information Service-Galston Branch Library (Galston)

Hornsby Shire Library & Information Service-Hornsby Central Library (Hornsby)

Hornsby Shire Library & Information Service-Pennant Hills Branch Library (Pennant Hills)

Hornsby/Berowra Ukulele Group (Waitara)

Housebound Readers Library Service (Parramatta)

Hummingsong Community Choirs

Humph Hall (Allambie Heights)

Hunter District Organ Music Society (MEREWETHER)

Hunter Sculptors Inc (Newcastle West)

Hunter Writers Centre (Newcastle)

Hunters Hill Art Exhibition (Hunters Hill)

Hunters Hill Theatre (Hunters Hill)

I Can Read Erina (Erina)

I Can Read Learning Centre Dee Why (Dee Why)

IC Academy of Dance & Arts (Bossley Park)

ICAN - Illawarra Crafts Arts Network (Port Kembla)

Ignite Dance Co. (Padstow)

Illawarra Art Society (Tarrawanna)

Illawarra Breakfast Poets (Coniston)

Illawarra Chilean Association Inc (Albion Park)

Illawarra Choral Society Inc (University of Wollongong)

Illawarra Country Bootscooters (Dapto)

Illawarra Festival Chorus (Wollongong)

Illawarra Folk Club Inc (Wollongong)

Illawarra Jazz Club (Fairy Meadow)

Illawarra Performing Arts Centre (Wollongong)

Illawarra Pipe Band (Albion Park)

Illawarra Recorder Association (Thirroul)

Illawarra South Coast Sub-branch, Children's Book Council of Australia NSW Branch Inc. (Wollongong)

Illawarra Ukulele Club (Thirroul)

Illawarra Union Singers (Wollongong)

Imagination Dance (Hunters Hill)

Impact Dance (Minchinbury)

In Rhythm Dance Co (Wetherill Park)

In the Spotlight Performing Arts Studio (Rouse Hill)

Incinerator Art Space (Willoughby)

Independent Theatre (North Sydney)

Independent Writers Group (Gosford)

IndieMosh Publishing (Hazelbrook)

Information and Cultural Exchange Inc (ICE) (Parramatta)

Ingleburn Public School (Ingleburn)

Ingleburn RSL Physical Culture Club (Ingleburn)

Inner City Dance (Croydon Park)

Inner West Music College (Summer Hill)

Inner West School of Dance (Marrickville)

Innovative Dance Co. (Blacktown)

InRhythm (Bondi Junction)

Insitu - Mosman Festival of Sculpture and Installation (Mosman)

Inspirations Dance Centre (West Ryde)

Inspire Music School (Hoxton Park)

Inspire! Bellydance and Zumba (Rozelle)

Insync (Bega)

Intensity Dance (Bonnyrigg Heights)

International School of Music (Leichhardt)

International School of Music Ryde (Ryde)

Introduction to Ballet (Miller)

Irish Australian Club Inc of Wollongong (Wollongong)

Ironfest (Lithgow)

italk Studios

Jacki's Aerobic Dancing (Abbotsford)

Jaksa Performing Arts Studio (Milperra)

Jane Austen Society Hunter Branch (Adamstown)

Jarvie Park Youth Facility (Marrickville)

Jazzercise (Epping)

Jdance Performance Studio (Marsfield)

Jenan School of Dance (Hunters Hill)

Jesmond Neighbourhood Centre (Jesmond)

Jigsaw Dance Studio (Castle Hill)

Jigsaw Dance Studio (Kellyville)

Jim Jam Music (Hornsby)

Jo Henwood Storyteller (Brooklyn)

John Therry Catholic High School (Rosemeadow)

John Wiley and Sons Australia Ltd (Milton)

Joseph Giannini (berkshire park)

Joubert Singers Inc. (Boronia Park)

JS Dance Centre (Brookvale)

Jubila Singers – Classical and World Music Choir (Green Point)

Julie Melrose School of Dance (Cherrybrook)

Justiz Community (Mayfield)

Kaleidoscope of Lane Cove Cultural Diversity and Children's Week Festival (Lane Cove)

Karen McPhillips School of Highland Dancing (Penshurst)

Karinya Women's A Cappella Choir (Warriewood)

Kariong Library Book Club (Kariong)

Katoomba Theatre Company (Katoomba)

Katoomba Volunteer Home Visitors (KVHV) (Katoomba)

Kemblawarra Portuguese Sports and Social Club (Port Kembla)

Kempsey Workpool Inc - Centacare (West Kempsey)

Kent and Hughes House Community Centre (Armidale)

Kevinwood Orchestra (Eastwood)

Khemara Angkor Dance Group

Kids Circle (After School - Extracurricular Classes - Holiday Program) (Chatswood)

Kids First Children's Service (Brookvale)

Kids Upfront Drama Academy (Summer Hill)

Kids@The House, Creative Learning Program (Sydney)

Kidz in the Biz (Castle Hill)

Killara Music Club (Gordon)

Killara Scottish Country Dancing (Killara)

Kim Carpenter's Theatre of Image (Pyrmont)

Kincumber Book Club (Kincumber)

Kind Art Ed Pty Ltd (Dapto)

Kindamindi Speech and Drama Academy and Kindamindi Publishing (Willoughby)

Kindermusik with Jenny (Dee Why)

Kindermusik with Shirley (Menai)

Kindermusik with Tina Bangel (Castle Hill)

Kindermusik with Tina Bangel (Rouse Hill)

Kindermusik with Young Wonders (Padstow)

King Street Gallery on William (Darlinghurst)

King Tomislav Croatian Club (Edensor Park)

Kingsman School of Music (Hornsby)

Kirribilli Art & Design and Fashion Markets (Milsons Point)

Kogarah Library & Cultural Centre (Kogarah)

Korowal Studios (Hazelbrook)

Ku-ring-gai Art Centre and Gallery (Roseville)

Ku-ring-gai Art Society Inc. (Turramurra)

Ku-ring-gai Library and Information Service (Gordon)

Ku-ring-gai Library Lindfield (Lindfield)

Ku-ring-gai Male Choir Inc (Pymble)

Ku-ring-gai Philharmonic Orchestra Inc.(KPO) (Pymble)

Kudos Gallery (Paddington)

Kuringai Youth Orchestra (Pymble)

Kurri Kurri Community Bus Service (Kurri Kurri)

Kurri Kurri Community Services Ltd (Kurri Kurri)

L.A. Talent School (Silverwater)

Lajkonik Polish Song and Dance Ensemble (Marayong)

Lake Haven Library Book Clubs (Lake Haven)

Lake Munmorah & District Senior Citizens Centre (Lake Munmorah)

Lalor Park Community Hub (Lalor Park)

Lamont Dance Theatre (Avalon)

Lane Cove Art Society Inc (Lane Cove)

Lane Cove Children's Voices for Reconciliation (Lane Cove)

Lane Cove Choristers (Longueville)

Lane Cove Concert Band (Lane Cove)

Lane Cove Dance Academy (Lane Cove)

Lane Cove District Music Club (Lane Cove)

Lane Cove Festival (Lane Cove)

Lane Cove Music and Cultural Centre (Lane Cove)

Lane Cove Theatre Company (Lane Cove)

Lane Cove Women's Action and Information Group Inc (WAIG) (Lane Cove)

Lane Cove Youth Orchestra (Lane Cove)

Langshaw Dancity (Bankstown)

Lansvale United Sports Club Ltd (Canley Vale)

Latin Fusion Dance Academy (Mt Pritchard)

Latin Fusion Dance Academy (Parramatta)

Latin Fusion Dance Classes (Castle Hill)

Latin Rhythms ZUMBA (Coffs Harbour)

LaVoce Community Choir Inc (Lane Cove)

Laycock Street Community Theatre (North Gosford)

Leaps n Bounds (Pymble)

Learning in the Hills (Baulkham Hills)

Lee Windon Dancers (South Windsor)

Lee Ying Chinese Dance Class (Cabramatta)

Leeton Aged Activity Centre (Leeton)

Leichhardt Espresso Chorus (Leichhardt)

Leichhardt Library Evening Book Club (Leichhardt)

Leichhardt Park Aquatic Centre (Lilyfield)

Les Petits Painters (Chatswood)

Leura Literature Group (Leura)

Leura Singers (Leura)

Lidcombe Vietnamese friendly senior association (Auburn)

Lieder Theatre Company (Goulburn)

Life Without Barriers - Disability Day Services (Orange)

Lifeskills Plus Inc (Mudgee)

Limelite Performing Arts Academy (Balgowlah)

Line Dancing - Northside (Hornsby)

Line Dancing Classes for Seniors (Strathfield)

Line Dancing Lessons (Greystanes)

Linnet Choir of Sydney Inc (Epping)

Live Better Community Services (Albury)

Live Poets at Don Bank (North Sydney)

Liverpool Arts Society Inc

Liverpool City Brass Band (Liverpool)

Liverpool City Library - Rhyme Time (Liverpool)

Liverpool City Library – Storytime (Liverpool)

Liverpool Creative Writers (Fellowship of Australian Writers N.S.W. Inc. Liverpool Region) (Liverpool)

Liverpool U3A School for Seniors Inc. (Liverpool)

Liverpool Women's Resource Centre - Art Classes (Ashcroft)

Living Streets Program (Liverpool)

LKM Dance Studios (Springwood)

Loaded Dog Folk Club (Annandale)

Loosely Woven (Allambie Heights)

Lorraine Academy of Dance (Panania)

Lost Bear Gallery (Katoomba)

Lutanda (Burwood)

Lynette Sibley Speech and Drama Classes (Penrith)

Lynette Sibley Speech and Drama Classes (Valley Heights)

M16 Artspace Inc (Griffith)

Macarthur Art Group Inc (Narellan)

Macarthur Ballet and Dance Studio (Smeaton Grange)

Macarthur Country Music Club (Leumeah)

Macarthur District Model Railway Club Inc (Menangle)

Macarthur Music Club (Camden)

Macarthur Singers Inc. (Grasmere)

Macarthur Textile Network Inc (Camden)

Macarthur Woodturners Inc (Raby)

Macedonian Orthodox Community of the City of Greater Wollongong St Dimitrija Solunski (Wollongong)

Macquarie Community College - Lifestyle and Leisure Program (Carlingford)

Macquarie Links Physical Culture Club (Macquarie Fields)

Macquarie Towns Orchestra Inc (Richmond)

Macquarie University Art Gallery and Sculpture Park (Macquarie University)

Macquarie University Singers (Macquarie University)

Maher School of Irish Dancing (Penrith)

Mainly Music (Bonnyrigg)

Mainly Music - St Martin's Anglican Church Playtime (Georges Hall)

Making Music 4 Life (Narrabeen)

Manly Art Gallery & Museum Society Inc. (Manly)

Manly Club for Seniors Inc. (Manly)

Manly District Band (Manly)

Manly Music Club (Manly)

Manly Musical Society (Manly)

Manly Village Church (Manly)

Manly Warringah Pipe Band Incorporated (Manly)

Manly-Warringah Choir Inc (Avalon Beach)

Manly-Warringah Dance Club (Forestville)

Mara Music (Faulconbridge)

Marian Street Theatre for Young People Inc. (Wahroonga)

Marrickville Girl Guides (Marrickville)

Marrickville Road Church (Marrickville)

Marshall Mount Progress Association Inc (Marshall Mt)

Mathoura Library (Mathoura)

May Gibbs' Nutcote (Neutral Bay)

Mayfield Branch Library (Mayfield)

McBrearty School of Irish Dancing (Narraweena)

McGraw-Hill Education Australia Pty Ltd (North Ryde)

McMahon School of Irish Dancing (Mosman)

me. Artspace (St Leonards)

Mental Illness Education ACT (Canberra)

Merrigong Theatre Company (Wollongong)

Merrylands Library (Merrylands)

Mid Mountains Ballroom Dancesport (Blackheath)

Mid Mountains Ballroom Dancesport (Hazelbrook)

Mid Mountains Festival (Lawson)

Mid Mountains Music (Hazelbrook)

Middlemarch Reading and Books

Midnight Feast - Theatre that Unites - Drama Class for Youth with Disability (Chatswood)

Milk Crate Theatre (Alexandria)

Miller Library - Storytime (Miller)

Milton Library (Milton)

Mini Muzos Panania (Panania)

Ministry of Dance (NSW) Pty Ltd (Jamisontown)

Miranda Musical Society Inc (Sutherland)

Mirrabooka Singers (Gordon)

Miss Llewella Davies Camden Town Farm (Camden)

Mobile Toy and Book Library (Campbelltown)

Mona Vale Music & MVM Tuition (Mona Vale)

Monatones Concert Band (Mona Vale)

Monkey Baa Theatre Company (Sydney)

Montessori Academy - The Edwin Centre (Croydon)

Moorebank Library - Storytime (Moorebank)

Moorebank Library – Big Screen Gaming (Casula)

Mosman Art Gallery - Leisure and Learning Activities (Mosman)

Mosman Art Prize (Mosman)

Mosman Community College (Mosman)

Mosman Library Service (Mosman)

Mosman Music Club (Mosman)

Mosman Musical Society Inc. (Mosman)

Mosman Square Seniors' Centre Activities (Mosman)

Mosman Symphony Orchestra (Mosman)

Mosman Uniting Church (Mosman)

Mosman Youth Art Prize (Mosman)

Mosman Youth Awards in Literature (Mosman)

Mountain Opera Chorus (Lawson)

Mountains Youth Band (Glenbrook)

Mounties (Mt Pritchard)

Mouth and Foot Painting Artists Pty Ltd (MFPA) (Alexandria)

Mr Harmonica Workshops (Mona Vale)

Ms. Hey Dee Ho Educational Services (Seaford)

MSTYP Accessible Drama Class (Killara)

Mudlarks (Faulconbridge)

Multicultural Communities Council of Illawarra Inc (MCCI),Greek Social Support Group, Albion Park, (Albion Park)

Murrumbidgee Magic Chorus (Wagga Wagga)

Museum and Art Gallery Northern Territory (MAGNT) (The Gardens)

Museum of Contemporary Art (MCA) (The Rocks)

Museum of Fire (Penrith)

Museum of Old and New Art (MONA) (Berriedale)

Museum of the Riverina Botanic Gardens site (Wagga Wagga)

Museum of the Riverina Historic Council Chambers site (Wagga Wagga)

Music For Canberra (Braddon)

Music Hunter (Katoomba)

Music NSW (Darlinghurst)

Musica Viva Australia (Surry Hills)

Musical Matinees Inc (Newcastle)

Musicians Making a Difference (MMAD) (Gosford)

Muso's Supply and Service (Bankstown)

My Musical Adventure (Denistone East)

My Musical Adventure (West Ryde)

Nadia's Performance Studio (Wetherill Park)

NAISDA Dance College (Kariong)

Narrabeen Senior Citizens Club (Warriewood)

Natasha's Arts Theatre (Marayong)

National Art School (Darlinghurst)

National Association for the Visual Arts (NAVA) (Woolloomooloo)

National Centre for Contemporary Art (NCCA) (Parap)

National Film and Sound Archive of Australia (Acton)

National Gallery of Australia (NGA) (Parkes)

National Gallery of Victoria (NGV) International (Melbourne)

National Portrait Gallery (NPG) (Parkes)

Nest Inc. (Beacon Hill)

Neutral Bay School of Dance (Neutral Bay)

Neutral Bay Uniting Church (Neutral Bay)

New Horizons Band (Sutherland)

New Lambton Branch Library (New Lambton)

New Theatre (Newtown)

New Varangian Guard - Orestias Branch (Valley Heights)

New Writers' Group Incorporated (Parramatta)

Newcastle & Hunter Valley Folk Club Inc (HAMILTON)

Newcastle 50's Rock and Roll Club (Kahibah)

Newcastle and Hunter Jazz Club (Charlestown)

Newcastle Art Gallery Foundation (Newcastle)

Newcastle Art Gallery Society (NEWCASTLE)

Newcastle Art School (Newcastle West)

Newcastle Community Arts Centre (Newcastle West)

Newcastle Creative Embroiderers & Textile Artists (NCEATA) (Adamstown Heights)

Newcastle Irish Set Dancers (Charlestown)

Newcastle Music Therapy (Warners Bay)

Newcastle PCYC (Broadmeadow)

Newcastle Region Library - Lovett Gallery (Newcastle)

Newcastle Theatre Company (Lambton)

Newcastle Video Moviemakers Inc (Jesmond)

Newington Armory Art Gallery (Sydney Olympic Park)

Newington Community Choir (Newington Singers) (Auburn)

Newport Artisan Market (Newport)

Newtown Middle Eastern Dance Centre (Newtown)

Next Level Fitness Studio (Moorebank)

Next Level Generation Performing Arts Company (Parramatta)

NIDA Open (Kensington)

Normanhurst Rock and Soul Choir (Normanhurst)

Normanhurst Uniting Church Musical Society (Normanhurst)

North Coast Fun Club (Ballina)

North Richmond Community Centre Inc (North Richmond)

North Ryde Library (North Ryde)

North Ryde RSL Youth Club (North Ryde)

North Shore Craft Group Inc (Thornleigh)

North Shore Historical Society Inc. (North Sydney)

North Shore Theatre Company (North Sydney)

North Sydney Community Centre (North Sydney)

North Sydney Physie and Dance (Naremburn)

North Sydney Symphony Orchestra (Crows Nest)

Northbridge Dance Studios (Northbridge)

Northern Beaches & Mosman College (North Narrabeen)

Northern Beaches Chorus (Frenchs Forest)

Northern Beaches Creative Leisure & Learning Inc (Warriewood)

Northern Beaches Eisteddfod (Dee Why)

Northern Beaches Library Services (Dee Why)

Northern Beaches Orchestra (North Narrabeen)

Northern Beaches Symphony Orchestra (Cromer)

Northern Beaches Writers' Group (Manly)

Northern Suburbs Pipe Band (Manly)

Northern Sydney Youth Orchestra (Beecroft)

Northshore School of Art (Spit Junction)

Northside Concert Band & Latestarters Band (Roseville)

Northside Opera Study Group (Lindfield)

Nova Bella Women's Singing Group (Merewether)

Nova Youth Orchestra & Novaa Camerata

Novatones Harmony Chorus (Newcastle West)

Novocastrian Quilters Inc (New Lambton)

Nowra Library (Nowra)

NSCC Pop up Exhibitions (North Sydney)

NSW Cancer Council - Greater Western Sydney Regional Office (Parramatta)

NSW State Library - Whats-On

NSW Writers' Centre (Rozelle)

NTT Productions - Comedy Theatre Company (Penrith)

NUTS Ukuleles (Forestville)

O'Grady Drama - Currans Hill (Currans Hill)

O'Grady Drama - East & Inner West (Northmead)

O'Grady Drama- Casula (Casula)

O'Grady Drama- Greenway Park (West Hoxton)

O'Grady Drama- Hinchinbrook (Hinchinbrook)

O'Grady Drama- Moorebank (Moorebank)

Off Centre Dance Co (South Windsor)

Older Musicians Club of Australia Limited - OMC (Wollongong)

Older Women's Network NSW - Bankstown Wellness Centre (Bankstown)

Older Women's Network Wellness Centre (Sutherland)

One-Liner Bootscooters (Blacktown)

Open Art Therapy

Opera Hunter Inc (Charlestown)

Opera Lunedi Inc (Killara)

Options Theatre Company (Kariong)

Orana Early Childhood Intervention (Dubbo)

Orange City Library (Orange)

Oriental Dance Studio (Wetherill Park)

Orpheus Strings Music Society (Blue Mountains) Inc (Wentworth Falls)

Our Lady Queen of Peace Maltese Band NSW (Blacktown)

Out of the Blue Singers (Figtree)

Out of the Box Theatre Company (Redfern)

Outloud (Bankstown)

Ozcare Day Respite Centre - Burleigh Heads (Burleigh Heads)

Ozcare Day Respite Centre - Parkwood Gardens (Labrador)

Ozcare Day Respite Centre - Runaway Bay (Runaway Bay)

Ozcare Day Respite Centre - Toowoomba (Toowoomba)

Ozcare Day Respite Centre - Townsville (Gulliver)

PACT Centre for Emerging Artists (Erskineville)

Padstow R.S.L. Youth Club (Padstow)

Padstow RSL Club Ltd (Padstow)

Paint The Blue Read (Hazelbrook)

Panania Senior Citizens' Centre (Panania)

Parkinson's Queensland Inc (Springwood)

Parkinson's Western Australia Inc (Nedlands)

Parkinsons ACT Inc (Pearce)

Parkinsons South Australia Inc (Unley)

Parkour Training (Fairfield)

Parramatta Artists Studios (Parramatta)

Parramatta City Band (Parramatta)

Parramatta College - We Educate for Life (North Parramatta)

Parramatta District Scottish Dance Group (Wentworthville)

Parramatta Police Citizens Youth Club (Parramatta)

Parula's Dancers (Lakemba)

PCA - Project Contemporary Artspace (Wollongong)

PCYC - Lismore (Lismore)

PCYC Campbelltown (Minto)

PCYC North Sydney (North Sydney)

PCYC Northern Beaches (Dee Why)

Peacock Gallery and Auburn Arts Studio (Auburn)

Pearson Australia (Docklands)

Peckys (Blacktown)

Peckys Ltd (Plumpton)

Pelican Manufacturing Pty Ltd (Osborne Park)

Peninsula Music Club (Bayview)

Peninsula Theatre (Woy Woy)

Peninsular Bootscooters (Warriewood)

Pennant Hills & St Ives GymbaROO (St Ives)

Pennant Hills Dance Workshop (Pennant Hills)

Pennant Hills Photographic Club Inc. (Pennant Hills)

Penrith Ballroom Dance (Penrith)

Penrith Conservatorium of Music (Penrith)

Penrith Harmony Chorus (Penrith)

Penrith Regional Gallery & The Lewers Bequest (Emu Plains)

Performance Space (Eveleigh)

Periodic Play Reading Group (Mosman)

Perth and Districts Multiple Birth Association Inc (Subiaco)

Perth Institute of Contemporary Arts (PICA) (Northbridge)

Philadelphia Anglican Church (Killara)

Phoenix Choir Blue Mountains (Blackheath)

Phoenix Theatre (Coniston)

Piano and Song Writing Lessons with Jerry Loh (Castle Hill)

Pilgrim Theatre (Sydney)

Pinchgut Opera (Sydney)

Pine Street Creative Arts Centre (Chippendale)

Pinerolo, The Children’s Book Cottage (Blackheath)

Pitt Street Uniting Church (Sydney)

Pittwater Country Music (Mona Vale)

Planet X Youth Centre (North Sydney)

Playtime PBC (Lewisham)

Plaza Performances (Lane Cove)

Plie, Groove n' Shuffle School of Performing Arts (Cromer)

Plus Fitness Health Club (Northmead)

Poetry Alive (Liverpool)

Poetry at the Pub in Katoomba (Katoomba)

Point Break Drama Acting Studio (Dee Why)

Police Citizen Youth Club NSW Ltd (Goulburn)

Police Citizens Youth Club Balmain (Balmain)

Police Citizens Youth Club – Liverpool (Miller)

Polish Dance and Song Ensemble "Kujawy" of Sydney (Bankstown)

Polish Folkloric Ensemble "Syrenka" (Ashfield)

Polyphony Choir (Lewisham)

Port Kembla Youth Project (Port Kembla)

Portugal Madeira Club (PMC) (Marrickville)

Potters Club Inc. (Wagga Wagga)

Powerhouse Youth Theatre (Fairfield)

Preschool Storytime - Ryde Library Services (Ryde)

Preschool Storytime - Strathfield Council- High Street Library (Strathfield)

Preschool Storytime - Strathfield Council- Strathfield Main Library (Strathfield)

Preschool Storytime at Auburn City Library Service (Auburn)

Preschool Storytime Sessions - Hornsby Shire Libraries (Hornsby)

Primary Bookclub - Umina Library (Umina Beach)

Primrose Park Art & Craft Centre Inc (Cremorne)

Pro-Ed Australia (Burleigh)

Project 504 (North Sydney)

Pulse Performing Arts Studio (Milperra)

Puppeteria (Castle Cove)

Pure Performance HQ (Brookvale)

Pymble Players Inc (Pymble)

Quakers Hill Community Development Project Inc (Quakers Hill)

Queanbeyan Palerang Libraries (Queanbeyan)

Queensland Art Gallery and Gallery of Modern Art (QAGOMA) (South Brisbane)

Queer Screen Ltd (Surry Hills)

Rainbow Educational Child Care Centre (Ashfield)

Raz Studios (Wetherill Park)

Real Rhythm Studio (Fairfield)

Rebecca's Dance Studio - Camden (Camden)

REC ABILITY (Hurstville)

Recreation Sports and Aquatics Club (Bankstown)

Recreation Sports and Aquatics Club (RSAC) (Bankstown)

Red Barons Square Dance Club (Gwynneville)

Red Door Arts (Rozelle)

Red Door Arts - Music Classes (Rozelle)

Red Door Arts - Rozelle Neighbourhood Centre (Rozelle)

Red Point Artists Association Inc (Port Kembla)

Red Rattler Theatre (Marrickville)

Red Shoes Dance (Lane Cove)

Revesby Writers (Revesby)

Rhapsody Studios (Gladesville)

Rhodes Multicultural Community Association Inc (Rhodes)

Rhonvic-Brolga Studios (Chester Hill)

Rhyme Time - Carnes Hill Library (Carnes Hill)

Rhyme Time - Moorebank Library (Moorebank)

RhythMMM (Springbrook)

Richmond Club (Richmond)

Richmond Players Inc (Richmond)

Richmond School Of Arts (Richmond)

Rina Lee’s Diverse Dance (Summer Hill)

Riverina Concert Band (Wagga Wagga)

Riverina Conservatorium of Music (Wagga Wagga)

Riverina Playhouse (Wagga Wagga)

Riverina Regional Library Book Club (Wagga Wagga)

Riverina Summer School for Strings (Wagga Wagga)

Riverside Theatres 'Beyond the Square' Drama Workshops (Parramatta)

Riverstone Neighbourhood Centre Youth Program (Riverstone)

ROAR Talent (Richmond)

Robin Gibson Gallery (Darlinghurst)

Rochfort Gallery (North Sydney)

Rock 'n Soul Choir (Baulkham Hills)

Rock n Roll Dance Lessons (Ashfield)

Rock the Block Dance + Circus (Smeaton Grange)

Rock'n Soul Choir (Epping)

Roo Theatre Company Inc (Shellharbour)

Rosella Bush Band (Curl Curl)

Roseville Dance Academy (Roseville)

Roseville Music Club (Roseville)

Rosie's School of Rock (Adamstown)

Rotary Club of Berowra Inc (Berowra)

Roughley House / Jazz at the Pines (Dural)

Royal Art Society of NSW (North Sydney)

Royal School of Church Music - NSW (RSCM) (Sydney)

Rozelle School of Visual Arts (Rozelle)

Ryde City Concert Band (North Ryde)

Ryde Eastwood District Music Club (North Ryde)

Ryde Eastwood Leagues Club Ltd (West Ryde)

Ryde Library Service (Ryde)

Ryde Rockers Rhyme Time - Ryde Library Services (Ryde)

Ryde Youth Theatre (Ryde)

SA Group Enterprises Inc. (Underdale)

Salsa 4 Seniors (Canley Heights)

Salvation Army Tuggerah Lakes Mainly Music (Gorokan)

Sandra Deacon Dance Centre (Richmond)

Sandra Malone Dance Centre (Greenacre)

Sandra Ward School of Dance (Padstow Heights)

Sandy Point School of Dance (Sandy Point)

SCA Galleries (Rozelle)

Scholastic Media and Technology (Lisarow)

School for Seniors (Wagga Wagga)

Sculpture by the Sea Inc. (Surry Hills)

Secret Girls' Business

Seeing Stuff School of Art (Summer Hill)

Selby & Friends

Senior Citizens' Club - Ballina (Ballina)

Seniors Ballet by Dancing for Wellbeing (Lindfield)

Senisuara Women's A Cappella (Gordon)

Serbian Orthodox Church - Pro-Cathedral of St Sava (Ingleside)

Serbian Orthodox Church - School Community (Dapto)

Seven Hills-Toongabbie Wentworthville RSL Sub-Branch Youth Club (Seven Hills)

Sewing (Ashcroft)

Shae Mowen's School Of Dance (Smithfield)

Shakespeare & Poetry Group - Galston (Glenhaven)

Shanshan Dancing Studio (Campsie)

Shimmi's School of Bellydance (Castle Hill)

Shining Stars Foundation (Mount Annan)

Shire Music Theatre Inc (Miranda)

Shoalhaven Libraries, Sanctuary Point (Sanctuary Point)

Shopfront Arts Co-Op (Carlton)

Shortcuts Film festival (Fairfield)

Signed Stories

Sing Australia Ashbury (Canterbury)

Sing Australia Collaroy Plateau Choir (Collaroy)

Sing Australia Gordon Choir

Sing Australia Gosford Group (Gosford)

Sing Australia Group Wagga Wagga (Wagga Wagga)

Sing Australia Wollongong Group (West Wollongong)

Sing Unlimited (West Pennant Hills)

Singing & Piano Lessons, Music Entertainment, Workshops & Choral Conducting (Wagga Wagga)

Singing Lessons and Piano Lessons with Candice Loh (Castle Hill)

Sister2Sister School of Singing (Castle Hill)

Social Inclusion Team - Seniors & People with Disability (Guildford)

Society for Creative Anachronism (Wagga Wagga)

Society of Artists Newcastle Inc (Lambton)

Society of Mountain Artists Inc (Wentworth Falls)

Society Of Women Writers NSW Inc. (Sydney)

Soho Galleries (Sydney)

Solidarity Choir (Erskineville)

Song Company (Walsh Bay)

Songs from Next Door Choir (Dulwich Hill)

Sonja Dene Dance Studios (Seven Hills)

Sound Expression - Music Therapy (North Ryde)

South Coast Country Music Association (Kembla Heights)

South Coast Writers Centre (University of Wollongong)

South Pacific Concert Band (Belmore)

South Sydney Police Citizens Youth Club, PCYC (Redfern)

Southern Cross Art Group Inc (Mortdale)

Southern Highland Theatre School of Ballet (Goulburn)

Southern Tablelands Arts (STARTS) (Goulburn)

Sparklestar Dance Studios (Fairfield West)

Special Children Services Centre Inc (SCSC) (Cabramatta)

Special Needs Ability Program Providers (SNAPP) (Liverpool)

Special Olympics - Hunter Valley (Wallsend)

Special Olympics - Upper North Shore Sydney Region (North Ryde)

Special Olympics NSW - Sydney Inner West (Sydney Olympic Park)

Special Olympics Upper North Shore Dance Group (Turramurra)

Speech Pathologist, Tumut Community Health (Tumut)

Springwood Acoustic Club (Springwood)

Springwood Art Show (Faulconbridge)

Springwood Children's Centre Inc (Springwood)

Springwood School of Music (Springwood)

Springwood Seniors Dance Club Inc. (Warrimoo)

Square Dancing (Warriewood)

St Andrew's Cathedral (Sydney)

St Andrews Presbyterian Church (Manly)

St Catherine's Day Respite Centre - Clontarf (Clontarf)

St Gregorys College Campbelltown (Gregory Hills)

St John Ambulance Australia Queensland Ltd (Geebung)

St Patrick's College for Girls (Campbelltown)

St Patrick's College, Strathfield (Strathfield)

St Stephen's Uniting Church (Sydney)

St Vincent de Paul Centre - Maroubra (Maroubra)

St Vincent De Paul Centre, Ulladulla (Ulladulla)

St Vincent de Paul Referral Centre (Kingsford)

Stage Artz (Dee Why)

Stageworks Performing Arts School (Frenchs Forest)

Stanton Library (North Sydney)

Stanwell Park Arts Theatre Inc - SPAT (Stanwell Park)

Star of the Sea Theatre (Manly)

Star Performers and Twinkle Star Dance Studio (Miranda)

Static Dance Studios (Glendenning)

Stay Tuned Choir (Dural)

Steel City Strings (Wollongong)

Stellar Experiences (Gymea Bay)

Step In Time Talent Studio (Greystanes)

Step Up Academy of the arts (Prairiewood)

Step Up and Dance (Kings Park)

Stepaside Studios (West Ryde)

Stepping Out Theatre Inc. (Berowra)

Steps 201 (Castle Hill)

Stockton Branch Library (Stockton)

Story Factory (Parramatta)

Storytime - Bateau Bay Library (Bateau Bay)

Storytime - Erina Library (Erina)

Storytime - Gosford Library (Gosford)

Storytime - Kariong Library (Kariong)

Storytime - Kincumber Library (Kincumber)

Storytime - Lake Haven Library (Lake Haven)

Storytime - The Entrance Library (The Entrance)

Storytime - Toukley Library (Toukley)

Storytime - Tuggerah Library (Tuggerah)

Storytime - Umina Library (Umina Beach)

Storytime - Woy Woy Library (Woy Woy)

Storyworks

Strathfield Main Library (Homebush)

Strathfield School for Seniors (Strathfield)

Strathfield Symphony Orchestra (Strathfield)

Strathfield West Senior Citizens Club Inc (Homebush)

Stratosphere Performing Arts (Beaumont Hills)

Stratosphere Performing Arts (Dural)

Stratosphere Performing Arts (Dural)

Strong Nation Academy (Windsor)

Studio 5 School of Dance (Bass Hill)

Studio A Crows Nest (Crows Nest)

Studio ARTES Northside Inc (Hornsby)

Studio Dance NSW (Kings Park)

Studio of spontaneous Creativity (Rozelle)

Sunset Cinema (North Sydney)

Sunshine Butterflies Inc. (Cooroibah)

Sutherland Police & Citizens Youth Club (PCYC) (Sutherland)

Sutherland Shire Bush Dance Group (Gymea)

Sutherland Shire Choral Society Inc (Miranda)

Sutherland Shire Symphony Orchestra (Sutherland)

Sutherland Shire Writing Group (Sutherland)

Sweet Tonic Singers Inc. (Campbelltown)

Swing West Jazz Orchestra (Orchard Hills)

Swingaleles (Fairy Meadow)

Sydney Architecture Walks (Sydney)

Sydney Art School (Baulkham Hills)

Sydney College of the Arts (Lilyfield)

Sydney Community Services - Disability Services (Lane Cove)

Sydney Conservatorium of Music - Free Concerts (Sydney)

Sydney Dance Rhythms (Summer Hill)

Sydney Directory of Music and Speech Teachers

Sydney Eisteddfod (Sydney)

Sydney Fairy Tale Ring (North Sydney)

Sydney Festival (Sydney)

Sydney Film Festival (Sydney)

Sydney Film School (Waterloo)

Sydney Gay & Lesbian Choir (Glebe)

Sydney Improvised Music Association Inc. (SIMA) (Chippendale)

Sydney International Piano Competition (Sydney)

Sydney Irish Ceili Dancers (Kingsgrove)

Sydney Jazz Club Co-Operative Limited (Sydney)

Sydney Korean Senior Performance Group (Bankstown)

Sydney Korean Women's Association (Marsfield)

Sydney Mechanics' School of Arts (Sydney)

Sydney Mozart Society (Chatswood)

Sydney Northern Beaches Symphonic Wind Ensemble (Mona Vale)

Sydney Opera House (Sydney)

Sydney PEN - freedom to write, freedom to read (Sydney)

Sydney Philharmonia Choirs (Millers Point)

Sydney Society of Recorder Players (Glebe)

Sydney Theatre Company (Walsh Bay)

Sydney U3A Harbourside North Region (McMahons Point)

Sydney U3A, Harbourside North Region, Dougherty Centre (Chatswood)

Sydney University of the Third Age - Bankstown Area (Revesby)

Sydney Videomaker's Club (Chatswood)

Sydney Welsh Choir (Concord)

Sydney Writers' Festival (The Rocks)

Sydney Youth Dragon and Lion dance Troupe (Ermington)

Sydney Youth Musical Theatre (Hornsby) Inc (Hornsby)

Sydney Youth Orchestras (The Rocks)

SydneySiders Express Harmony Chorus (Ryde)

Symphony Central Coast (Gosford)

Synapse Australia Limited (West End)

T K Dance Stars (Ramsgate)

TAFE NSW - North Sydney Campus (St Leonards)

TAFE NSW Design Centre Enmore (Enmore)

TAFE NSW Illawarra - Nowra Campus (Bomaderry)

Talisman Gallery (Hartley)

Tammy Worth Academy of Dance and Arts (Castle Hill)

Tangents Bookclub - Erina Library (Erina)

Tango Argentino Tangoconca (Marrickville)

Tango Blue Mountains (Katoomba)

TangoConca - Tango Dance Lessons (Richmond)

Tania's Strictly Dancing (Baulkham Hills)

Tania's Strictly Dancing (Bella Vista)

Tantric Turtle Records (Dural)

Tantrum Youth Arts (Merewether)

Tanya Pearson Classical Coaching Academy (St Leonards)

TAP Art Gallery (Surry Hills)

Temora Shire Library (Temora)

Tempo Red Academy of Performing Arts (Brookvale)

Terpsichore Dance Company (Turramurra)

Terrigal 50+ Leisure and Learning Centre (Terrigal)

The Adult Glee Club (Gordon)

The Amateur Chamber Music Society - Blue Mountains/Western Sydney Branch (Glenbrook)

The Art of Ballet (Baulkham Hills)

The Art of Jenny Newbound (Tatton)

The Art Trail - Bundeena & Maianbar (Bundeena)

The Arts Barn (Kariong)

The Asian Arts Society of Australia (Potts Point)

The Bardic Studio (Bondi Junction)

The Beecroft Orchestra (Epping)

The Captioning Studio (Adelaide)

The Cathedral Singers Sydney (Gordon)

The Cedars of Lebanon Folkloric Group (Punchbowl)

The Children’s Theatre Workshop (Wagga Wagga)

The Classical Guitar Society, Sydney (Crows Nest)

The Cleftomaniacs (Waterloo)

The Coastal Physie and Dance Club (Erina)

The Creative Eye Gallery (Goulburn)

The Cross Art Projects (Kings Cross)

The Daisie Chain

The Dance Barn (Rozelle)

The Dance House (Manly)

The Daydream Believers Performers (Woollahra)

The Disability Trust - Club Trust Kids and Teens (Canterbury)

The Disability Trust - Day Programs (Wollongong)

The District Singers Inc. (Kirrawee)

The Downside Bush Dance (Wagga Wagga)

The Early Dance Consort (North Sydney)

The Edge Dance Centre (Ryde)

The Entrance Book Club (The Entrance)

The Entrance Camera Club Inc. (Long Jetty)

The Factory Theatre (Marrickville)

The Ferry Artists Gallery (Wisemans Ferry)

The First Friday Book Club (Erina)

The Friends of the Hawkesbury Art Community & Regional Gallery Inc. (Windsor)

The Genesian Theatre Company Inc (Sydney)

The German Club Wollongong (Kembla Grange)

The Gregorian Schola of Sydney (Pyrmont)

The Harmony Hi Lo's Choir (Carlingford)

The Heathens Choir (Blackheath)

The Hennessy Speech and Drama Studio (Homebush)

The Hills Dance Factory (Dural)

The Ian Potter Centre (Melbourne)

The Kirribilli Centre (Kirribilli)

The Lock-Up Cultural Centre (Newcastle)

The Mai-Wel Group (Maitland)

The McDonald College (North Strathfield)

The Nook Craft Co-op (Leura)

The Old Fitzroy Theatre (Woolloomooloo)

The Organ Music Society of Sydney (Sydney)

The Parks Community Network Inc (Wetherill Park)

The Parramatta RSL Caledonian Pipe Band (Rooty Hill)

The Red Room Company (Sydney)

The Rhythm Hut (Gosford)

The Rhythm Village (Rose Bay)

The School At AIPA (Artarmon)

The Seaborn, Broughton & Walford Foundation Performing Arts & Study Centre (Neutral Bay)

The Spirit of Sydney Chorus (Gordon)

The St Raphael's Choir (Blacktown)

The SubStation (Darlinghurst)

The Sutherland Theatre Company Inc (Sutherland)

The Tin Sheds Gallery and Art Studios (University Of Sydney)

The Writing Group (Padstow)

The Wyoming Community Centre (Wyoming)

Theatre Appreciation (Manly)

Theatre Appreciation (Summer Hill)

Theatre Ensemble "Different Degrees" (Lane Cove)

Theatre on Chester (Epping)

Theatre Organ Society of Australia, NSW Division (Campsie)

Through The Maze 8th Edition Publications Link

Thursday Book Club (Toukley)

Tiny Tutus (Narellan)

Tiny Tutus (Strathfield)

Toddler Kindy GymbaROO (Wetherill Park)

Toddler Tales (Hornsby)

Toddlertime - Erina Library (Erina)

Toddlertime - Kincumber Library (Kincumber)

Toddlertime - Lake Haven Library (Lake Haven)

Toddlertime - Tuggerah Library (Tuggerah)

Toddlertime - Umina Library (Umina Beach)

Toddlertime - Woy Woy Library (Woy Woy)

Tom Bass Sculpture Studio School (Erskineville)

Toongabbie Dance Centre (Toongabbie)

Toongabbie Music Club (Northmead)

Toukley & Districts Art Society (Gorokan)

Traffic Jam Galleries (Neutral Bay)

Travelling Film Festival Wollongong (Wollongong)

Trevar Langlands (Sydney)

Troubadour Folk Club (Woy Woy)

Tuggerah Lakes Choral Society (The Entrance)

Tuggerah Lakes Show Band (The Entrance)

Tumut Library (Tumut)

Tuned in Music Therapy (Brookvale)

Twilight Concert in the Park Series (Wahroonga)

Twiner-Anderson School of Dance (Ruse)

Two Bearded Gentlemen

TWT Rehearsal Space (St Leonards)

U3A Hawkesbury (Richmond)

Ukulele Lessons (Chatswood)

Ulladulla Civic Centre (Ulladulla)

Ulverscroft Large Print Books (St Leonards)

Umina Library Bookclub (Umina Beach)

Unisson Art Studios (Pymble)

Uniting Church School for Adults - Art (Cessnock)

Unity Studios (Penrith)

University of Sydney Conservatorium Library (Sydney)

University of the Third Age - Endeavour (Southern) Campus - U3A (Sutherland)

UNSW Art & Design (Paddington)

Upbeat Choir (Avalon)

Urban Theatre Projects (UTP) (Bankstown)

UTS Gallery (Ultimo)

Valerie Smith Stage School (Frenchs Forest)

Valley Artists Inc. (Wollombi)

Van Go Moorabool (Moorabool)

Varuna - the National Writers' House (Katoomba)

Venues NSW - Trading as WIN Sports and Entertainment Centres (Wollongong)

Vibewire Youth Services Inc. (Ultimo)

Vibz Performing Artz (West Ryde)

Victoria Art Studio (Camden)

Vietnamese Group (Mt Pritchard)

Villamanta Disability Rights Legal Service Inc (Waurn Ponds)

Villawood Senior Citizens Club INC (Villawood)

Villawood Singers (Villawood)

Viscopy Ltd (Sydney)

Viva la Gong Festival (Wollongong)

Vocal Arts Centre Sydney (Seaforth)

Voices from the Waters (Berowra Heights)

Voices in Harmony (Yagoona)

Vovinam Viet Vo Dao Martial Arts (Chester Hill)

Wagana Aboriginal Dancers (Katoomba)

Wagga and District Highland Pipe Band (Wagga Wagga)

Wagga City Rugby Male Choir (Wagga Wagga)

Wagga Community Band (Wagga Wagga)

Wagga Show Society Inc. (Wagga Wagga)

Wagga Wagga Art Gallery (Wagga Wagga)

Wagga Wagga Art Society Inc. (Wagga Wagga)

Wagga Wagga City Library (Wagga Wagga)

Wagga Wagga Civic Theatre (Wagga Wagga)

Wagga Wagga Country Music Inc (Wagga Wagga)

Wagga Wagga Police Citizens Youth Club (Wagga Wagga)

Wagga Wagga School of Arts Community Theatre (Wagga Wagga)

Wagga Wagga Senior Citizens Club Inc. (Wagga Wagga)

Wagga Wagga Shakespeare Club (Wagga Wagga)

Wallarobba Arts and Cultural Centre (Hornsby)

Wallsend District Library (Wallsend)

Waragil Studios (Blackheath)

Waratah Male Voice Choir (Jesmond)

Warrah Educational Courses and Workshops for Adults (Dural)

Warrimoo Chorale (Blaxland East)

Warringah Concert Brass (Terrey Hills)

Warringah Performing Arts Chorale (Brookvale)

Warringah Printmakers Studio Inc (Manly Vale)

Waverley Community and Seniors Association Inc. (Bondi Junction)

Waverley Woollahra Arts School (WWAC) (Bondi)

Waves Youth Centre - Harbord Diggers (Freshwater)

WAYS Youth & Family (Bondi)

WEA Sydney (Sydney)

Weave Arts Centre (Eveleigh)

Weave Youth and Community Services (Waterloo)

Wee Care Kindergarten (Bondi Junction)

Wendy Gibbs School of Ballet (Caringbah)

Wenona School Ltd (North Sydney)

Wentworth Falls Lake (Wentworth Falls)

Wentworthville Branch Library (Wentworthville)

West Region Chinese Association (Ashfield)

West Ryde Library (West Ryde)

West Sydney Chinese Christian Church Playgroup (Strathfield)

Westmead Prostate Cancer Support Group (Westmead)

Wilberforce Old Timers (Wilberforce)

Wild Warrior Women (Katoomba)

Wilhelmi Stage School (Ashfield)

Willoughby Band (Chatswood)

Willoughby City Library Services (Chatswood)

Willoughby Park Centre (Willoughby)

Willoughby Singers (Waverton)

Willoughby Symphony (Chatswood)

Willoughby Theatre Company (Chatswood)

Windang Senior Citizens (Windang)

Windmill Educational Pty Ltd (Mont Albert)

Wine & Jazz Festival (Faulconbridge)

Wine Country Music Association Inc (Abermain)

Winmalee Neighbourhood Centre Inc (Winmalee)

With One Voice - Creativity Australia (South Melbourne)

With One Voice Chatswood (Chatswood)

Wollombi Valley Arts Council (Wollombi)

Wollongong Art Gallery (Wollongong)

Wollongong Art Gallery Friends (Wollongong)

Wollongong Conservatorium of Music (Keiraville)

Wollongong Gospel Choir (Gwynneville)

Wollongong Harmony Chorus (Dapto)

Wollongong Hellenic Club Ltd (West Wollongong)

Wollongong Scottish Country Dance Club Inc (Wollongong)

Wollongong Song and Dance Festival (Port Kembla)

Wollongong Town Hall (Wollongong)

Wollongong WEA Film Society (Wollongong)

Wollongong Welsh Choir (Wollongong)

Wollongong Workshop Theatre (Gwynneville)

Wollundry Lagoon Amphitheatre (Wagga Wagga)

WomanSong (Richmond)

Wombarra Sculpture Garden (Wombarra)

Women in Film and Television Australia (WIFT)

WONDERFULL WEDNESDAY Dancing - Ryde Civic Centre (Ryde)

Wonderous Womens Book Club (Wollongong)

Wongawilli Colonial Dance Club (Wongawilli)

Woodland Road Public School (St Helens Park)

Woodville Alliance (Carramar)

Workshop Arts Centre & Ewart Gallery (Willoughby)

Workshop Film Group (Willoughby)

Woy Woy Library Book Club (Woy Woy)

Woy Woy Little Theatre Inc. (Woy Woy)

Writers Group at Hornsby Library (Hornsby)

Wyong Drama Group Inc Red Theatre and Cultural Centre (Tuggerah)

Wyong Musical Theatre Company Inc. (Wyong)

Wyong Writers Central Coast (Mardi)

Wyvern Music Forestville (Forestville)

Xtreme Energy Dance (Marsfield)

Yada - Young Adults Disabled Association (Liverpool)

Yagoona District Band (Birrong)

Yarima Cuban Salsa Classes (Haberfield)

Yarramundi Music Club (Richmond)

Yarrawarra Aboriginal Cultural Centre (Corindi Beach)

You Should Be Dancing (Manly)

Young Artists (Castle Hill)

Young in Art Exhibition (Hunters Hill)

Youth Arts Warehouse (YAW) (Gosford)

Youth Reach - St Vincent De Paul Society (Brookvale)

Zany Yare (Valley Heights)

Zep Tepi Media (Darlinghurst)

Zlicious Australia (Randwick)

Zumba Fitness Dance Classes (Castle Hill)